Stockholms Auktionsverk X Layered ljuslykta
HANS AGNE JAKOBSSON, ljuslykta, Markaryd, 1960-tal, stomme i mässing, med lila glaskuppor, höjd ca 23 cm. Smärre slitage, oxidering, mikronnagg på ena kupan, märken från stearin på ljuslyktans fot.
Länk till objektet hos Stockholms Auktionsverk2 200 SEK
Avslutade auktioner liknande Stockholms Auktionsverk X Layered ljuslykta
2 600 SEK
4 400 SEK
Stockholms Auktionsverk X Layered Lisa Larson
2 000 SEK
Stockholms Auktionsverk X Layered urnor
1 700 SEK
Stockholms Auktionsverk X Layered spelschatull
2 800 SEK
Stockholms Auktionsverk X Layered skål med lock
4 400 SEK
Stockholms Auktionsverk X Layered biblioteksstege
6 600 SEK
Stockholms Auktionsverk X Layered Otto Schulz
8 400 SEK
Stockholms Auktionsverk X Layered golvlampa
2 600 SEK
Stockholms Auktionsverk X Layered Aldo Tura
2 200 SEK